Przejdź do treści

Policjanci świętowali

Policjanci świętowali
fot. Paweł Paździor

Dodane: Niedziela, 05 sierpnia 2018

W piątek (3.08) w polkowickim kinie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Tradycyjnie były awanse na wyższe stopnie, gratulacje oraz podziękowania. Wśród awansowanych był także komendant KPP w Polkowicach, Waldemar Cichocki, który został mianowany na stopień młodszego inspektora.

 

- Jestem dumny z policjantów i pracowników nie mundurowych polkowickiej komendy. Dotychczasowe wskaźniki pokazują, że nasza praca jest wysoko oceniana. To, że mogę z Wami pracować to dla mnie wielka przyjemność. Stanowimy zgraną załogę, bardzo Wam dziękuję za trud i poświęcenie – mówił podczas piątkowej uroczystości komendant Cichocki.

- Polkowicka policja od lat jest bardzo wysoko oceniana zarówno przez mieszkańców powiatu, jak i przełożonych z komendy wojewódzkiej. To powód do dumy, bo przecież bezpieczeństwo jest niezwykle ważne dal każdego – mówił Marek Tramś, starosta polkowicki.

W piątkowej uroczystej zbiórce poza starostą uczestniczyli: zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuczyszyn, starosta polkowicki Marek Tramś, Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic oraz inni przedstawiciele samorządów gminnych, sądu, prokuratury, służb mundurowych, emeryci policyjni, funkcjonariusze oraz ich rodziny.

W trakcie uroczystości na wyższe stopnie policyjne awansowało 46 funkcjonariuszy.

– Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 5 funkcjonariuszy w korpusie oficerów młodszych, 14 w korpusie aspirantów, 23 w korpusie podoficerów i 3 w korpusie szeregowym – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

W gronie awansowanych znalazła się także asp. sztab. Aleksandra Urban z wydziału ruchu drogowego w polkowickiej komendzie. W policji pracuje od 2005 roku. Służbę rozpoczęła po tym, jak zakończyła karierę koszykarki. Występowała w barwach CCC Polkowice oraz Ślęzy Wrocław.

- Kobiet jest w policji coraz więcej. Często zdarza się, że podczas kontroli drogowej kierowcy są sprawdzani przez dwie funkcjonariuszki. Przyznaję, że są wówczas. Praca w policji jest wymagająca, ale daje wiele satysfakcji – mówi funkcjonariuszka.