Przejdź do treści

Kolejna wygrana Górnika

Dodane: Poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Piłkarze Górnika Polkowice pokonali przed swoją publicznością Gwarka Tarnowskie Góry 5:3. Trzy bramki dla zielono-czarnych zdobył Kornel Ciupka, a po jednym golu dołożyli Maciej Bancewicz i Mariusz Szuszkiewicz. Spotkanie rozegrano w ramach 3. kolejki III ligi.

Początek meczu nie był wymarzony dla zielono-czarnych, którzy już w 4. minucie musieli wyjmować piłkę ze swojej bramki. Wówczas arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym Górnika i podyktował jedenastkę dla przyjezdnych. Jej skutecznym egzekutorem okazał się Sławomir Pach i było 1:0 dla Gwarka.  Po niespełna 10 minutach polkowiczanie wyrównali, a autorem tego trafienia był Kornel Ciupka. Trafienie Ciupki dodało zawodnikom Górnika skrzydeł, którzy jeszcze przed zmianą stron zdobyli cztery bramki. W przerwie trener gości Krzysztof Górecko dokonał aż trzech zmian. Wprowadzeni na boisko zawodnicy wykorzystali moment rozluźnienia w szeregach polkowiczan i strzelili dwie bramki. Ostra reprymenda trenera Enkeleida Dobi spowodowała, że zielono-czarni wrócili na właściwe tory, a w ostatniej akcji meczu mogli zdobyć szóstą bramkę. Jednak piłka po strzale Kamila Wacławczyka zatrzymała się na słupku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Górnika 5:3. W następnej kolejce polkowiczanie zmierzą się na wyjeździe z MKS Kluczbork. Spotkanie odbędzie się 25 sierpnia o godz. 19.

Górnik Polkowice – Gwarek Tarnowskie Góry 5:3 (5:1)
Bramki: Ciupka 15, 35, 43, Bancewicz 24 k., Szuszkiewicz 28 – Pach 4 k., Oziębała 57

Górnik Polkowice: Kopaniecki – Magdziak, Kowalski-Haberek, Galas (82. Bednarski), Ciupka (77. Król), Radziemski (62. Azikiewicz), Bancewicz, Szuszkiewicz (67. Ekwueme), Opałacz, Fryzowicz, Wacławczyk.

Gwarek Tarnowskie Góry: Wiśniewski – Dzido, Cholerzyński, Curyło (50. Górka), Timochina (46. Cymerys), Joachim, Chrabąszcz, Oziębała, Pach, Dyląg (46. Juraszczyk), Pikul (46. Śliwa)