Przejdź do treści

Efektowna wygrana Górnika

Dodane: Czwartek, 30 sierpnia 2018

Piłkarze Górnika Polkowice rozgromili przed swoją publicznością Stilon Gorzów Wlkp. 5:1. Bramki dla zielono-czarnych strzelali: Mariusz Szuszkiewicz (2 gole), Kornel Ciupka, Marek Opałacz i Dawid Świdwa. Spotkanie rozegrano w ramach 5. kolejki III ligi.

Od pierwszych minut spotkanie toczyło się pod dyktando gospodarzy. To polkowiczanie byli stroną dominującą i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. Czterobramkowa przewaga Górnika to najmniejszy wymiar kary, jaki mógł spotkać przyjezdnych. Gol otwierający wynik meczu padł już w 11. minucie. Wówczas najsprytniej w polu karnym Stilonu zachował się Kornel Ciupka i pewnie skierował piłkę do siatki rywala. Po niespełna kwadransie bramkarz przyjezdnych musiał ponownie wyjmować futbolówkę ze swojej bramki, a na listę strzelców wpisał się Mariusz Szuszkiewicz. Przed przerwą padł kolejny gol dla Górnika po uderzeniu Marka Opalacza. Po zmianie stron polkowiczanie dołożyli kolejne bramki po strzałach Mariusza Szuszkiewicza i Dawida Świdwy. Honorowy gol dla Stilonu Gorzów padł po uderzeniu Łukasza Maliszewskiego z rzutu karnego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną polkowiczan 5:1. – Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Zespół realizował założenia taktyczne i wykazał się imponującą skutecznością. Cieszymy się z kolejnego kompletu punktów. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym meczem nasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej – mówi Enkeleid Dobi, trener zielono-czarnych. Po 5. kolejce piłkarze Górnika z dorobkiem 12 punktów zajmują 2. miejsce w tabeli III ligi. W następnej kolejce polkowiczanie zagrają na wyjeździe z liderem rozgrywek - Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Spotkanie odbędzie się 1 września o godz. 17.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice - Stilon Gorzów Wielkopolski 5:1 (3:0)
bramki: Ciupka 11, Szuszkiewicz 26, 78, Opałacz 30, Świdwa 80 – Maliszewski 56 k.

KGHM ZANAM Górnik Polkowice: Kopaniecki Magdziak (83. Konefał) , Kowalski-Haberek, Galas (65. Karmelita), Ciupka(78. Świdwa),  Radziemski (59. Azikiewicz), Bancewicz, Szuszkiewicz, Opałacz, Ekwueme, Fryzowicz

Stilon Gorzów Wielkopolski: Skrzyński – Drame (46. Mrozek), Okuszko (58. Chyrek), Pietrakowski, Kaczmarczyk, Maliszewski, Bednarski (65. Świtaj), Łaźniowski, Taranenko, Pakuła, Jarosz (46. Wiśniewski)