Przejdź do treści

W Suchej Górnej powstanie piękny kompleks

W Suchej Górnej powstanie piękny kompleks
fot. Konrad Kaptur

Dodane: Czwartek, 13 września 2018

Dziś przed zabytkowym pałacem w Suchej Górnej podpisano umowę na kompleksową przebudowę obiektu. Jej wartość opiewa na kwotę 12.350.000 zł. Czas realizacji inwestycji to 15 miesięcy.

 

- Powstanie tutaj piękne miejsce. To jeden z niewielu zabytków w naszym mieście i bardzo się cieszę, że w końcu udało nam się wyłonić w drodze przetargu firmę, która podejmie się realizacji tego zadania. Potrzebowaliśmy aż pięciu przetargów, by w końcu wybrać wykonawcę. Pałac będzie pełnił wiele funkcji. Znajdzie się w nim przedszkole dla mieszkańców obszarów wiejskich, filia biblioteki, miejsce spotkań mieszkańców, konferencji, siedziba Wiejskiego Ośrodka Kultury. Powstanie piękny obiekt – mówił dziś Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Całościowa wartość podpisanej dziś umowy to 12.350.000 złotych. W tym roku na ten cel jest przeznaczone 1.500.000 zł., a w roku 2019, 10.500.000 zł. Wykonawcą inwestycji jest firma Radoxim Beton System z Grębocic.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych gminy Polkowice, ale oczywiście w trakcie realizacji zostaną podjęte starania o pozyskanie środków zewnętrznych.

Z podpisania umowy bardzo cieszy się radny Adam Trybka, który od wielu lat podejmował liczne starania, aby zabytkowy pałac został wyremontowany.

- Dla mnie to bardzo szczęśliwy dzień. Za 15 miesięcy spotkamy się w pięknym obiekcie – mówi nam radny Trybka.

 

 

W Suchej Górnej powstanie piękny kompleks
fot. Konrad Kaptur