Przejdź do treści

Muzyka kameralna w sali kinowej

Muzyka kameralna w sali kinowej

Dodane: Wtorek, 18 września 2018

W dniach 22-23 września 2018r. w Polkowicach odbędzie się 16. edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”. Znakomici wykonawcy, świetne aranżacje, różnorodny program..., a wszystko to w klimatycznej sali polkowickiego kina.

 

Rokrocznie organizatorom przyświeca myśl, aby zaprezentować muzykę klasyczną

w przystępnej formie, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Zaproszeni Artyści zaprezentują utwory z przełomu różnych epok i stylów, posłuchamy nie tylko kompozycji barokowych, romantycznych czy XX-wiecznych, ale także muzykę folkową i współczesną.

Festiwal otworzy występ Amalgalis Duo – duetu akordeonowego, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, który dzięki możliwościom brzmieniowym akordeonu potrafią ukazać wiele rodzajów muzyki. Następny występ tego dnia to kwartet gitarowy czyli Erlendis Quartet. Wielokrotni laureaci konkursów gitarowych w całej Europie, skupiają się nie tylko na kompozycjach dedykowanych na kwartet gitarowy, ale też na utworach współczesnych.

Drugi dzień polkowickiego festiwalu rozpocznie Reed Connection. Trio stroikowe  solistów Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Prezentują muzykę wielu stylów i epok.  Na zakończenie tej wspaniałej muzycznej podróży wystąpi zespół Jacaras. Tworzą go absolwenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz muzycy doskonale znani we wrocławskim środowisku. Współpracują z wokalistką meksykańskiego pochodzenia Julietą Gonzalez-Springer. Na Festiwalu wykonają tańce i pieśni hiszpańskiego okresu baroku opracowane na współczesne instrumentarium.

 Oba koncertowe wieczory rozpoczną się o godz. 18.00. Koszt całodziennego biletu. wstępu to: 1 zł za dzień. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach: www.fmoik.pl oraz www.pca.pl bądź pod nr tel. 76 746 88 18.