Przejdź do treści

Cantabile najlepszy w Polsce!

Cantabile najlepszy w Polsce!
fot. Archiwum Cantabile

Dodane: Poniedziałek, 28 stycznia 2019

Polkowicki chór prowadzony przez Joannę Kącę wygrał w swojej kategorii Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach, pozostawiając w tyle kilkuset kandydatów do tego lauru!

 

- W festiwalu wzięło wudział ponad 400 podmiotów wokalnych, w tym soliści, zespoły i chóry, razem ponad 1400 wykonawców.  Nasz chór zajął pierwsze miejsce. Drugiego jury nie przyznało. Trzecie miejsce trafiło do chóru 2 LO z Lublina, a Grand Prix festiwalu zdobył Chór Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina - relacjonuje na żywo J. Kąca.

 

Prezentacje konkursowe trwały od 17-23 stycznia w sali teatralnej puławskiego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. W ciągu pięciu dni przesłuchań zostały wyłonione najlepsze wykonania.

 

- Już od dwudziestu czterech lat uczestnicy odwiedzający Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach udowadniają, że tradycja śpiewania pieśni bożonarodzeniowych i pastorałek jest żywa i dynamicznie się rozwija. Bardzo się cieszę, że nasz chór został doceniony i tak wysoko oceniony - podkreśla Joanna Kąca.

 

Uczestnicy festiwalu zostali przypisani do poszczególnych kategorii artystycznych – osobno byli oceniani soliści wokaliści, soliści instrumentaliści, chóry, zespoły rodzinne, zespoły wokalne, zespoły instrumentalne i zespoły wokalno-instrumentalne. Ponadto, obowiązywał podział na kategorie wiekowe.

 

- To wyjątkowe wydarzenie łączy w sobie piękną, polską tradycję śpiewania kolęd z zachwycającym poziomem muzycznych prezentacji. Tegoroczny festiwal był czasem życiowej radości, religijnej refleksji i niepowtarzalnych wrażeń artystycznych - mówił  Zbigniew Śliwiński, dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika"

 

Organizatorzy XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2019 to Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Wspólnie”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość” oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach.