Przejdź do treści

Nasze mistrzynie bezdyskusyjnie lepsze!

Nasze mistrzynie bezdyskusyjnie lepsze!
fot. https: kosz.mkspolkowice.pl

Dodane: Wtorek, 05 lutego 2019

Po jednostronnym meczu mistrzynie Polski z Polkowic pokonały w sobotę Eneę AZS Poznań 117:46! Polkowiczanki zagrały na poziomie niedostępnym dla rywalek. Najwięcej punktów dla CCC Polkowice (22) zdobyła Agnieszka Kaczmarczyk.

 

Nasze koszykarki były zdecydowanym faworytem sobotniego (02.02) meczu. Przyszło im zmierzyć się z ligowym outsiderem, zespołem, który tylko jeden z pojedynków rozstrzygnął na swoją korzyść. Nic dziwnego, że od samego początku to polkowiczanki nadawały ton wydarzeniom na parkiecie.

 

Wszystko przebiegało zgodnie z planem taktycznym, przygotowanym przez trenera Marosa Kovacika. Polkowiczanki dominowały w strefie podkoszowej, były skuteczne na obwodzie i miały bardzo mało strat. Zdobywanie punktów przychodziło im z łatwością, a ich akcje często były bardzo efektowne.

 

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, a myśli fanów pomarańczowych zaprzątało pytanie, kiedy zostanie przełamana bariera stu zdobytych punktów. Stało się to na początku ostatniej kwarty. W 32. minucie Johannah Leedham trafiła zza linii 675 cm. Wówczas na tablicy świetlnej w polkowickiej hali pokazał się wynik 101:35, co oznaczało 66 punktów przewagi nad rywalkami. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną polkowiczanek 117:46.

 

– Założenie było takie, by na początku uderzyć mocno i odebrać przeciwnikowi jakiekolwiek szanse. To się udało. Przez cały czas byliśmy skoncentrowani. Cieszę się, że to się udało, bo nie jest to łatwe, gdy prowadzi się wysoko. Jest kolejna wygrana w polskiej lidze, ale od poniedziałku zaczynamy przygotowania od meczu ze Schio. Ten pojedynek i kolejny, z Pragą zdecydują o całym naszym sezonie w Eurolidze. To dla nas najważniejsze pojedynki i musimy się do nich przygotować najlepiej jak potrafimy - powiedział po meczu trener pomarańczowych Maros Kovacik.

 

 

CCC Polkowice – Enea AZS Poznań 117:46(28:11, 38:11, 30:12, 21:13)
CCC: Kaczmarczyk 22, Fagbenle 21, Hayes 18, Puss 18, Leedham 14, Thomas 10, Tyszkiewicz 6, Gajda 8.
Enea: Hillsman 12, Samburska 10, Demczur 7, Parzeńska 6, Stefańczyk 5, Parysek-Bochniak 4, Urbaniak 2, Nowicka 0, Piechowiak 0, Davis 0.

 

Żrodło: kosz.mkspolkowice.pl