Przejdź do treści

Polkowicki Budżet Obywatelski 2020

Polkowicki Budżet Obywatelski 2020
fot. UG Polkowice

Dodane: Czwartek, 14 marca 2019

Burmistrz Polkowic zaprasza mieszkańców gminy na spotkanie informacyjne dotyczące Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

 

W tym roku, po raz pierwszy, swój projekt będzie mógł złożyć każdy mieszkaniec gminy bez względu na wiek. Do tej pory takie wnioski mogły składać osoby pełnoletnie.

 

– Od wtorku, 19 marca, uruchamiamy punkt konsultacyjny dla liderów i zainteresowanych osób, w którym pracownicy urzędu będą udzielali informacji i pomocy w zakresie przygotowania projektu. Będzie on czynny do 30 kwietnia, w godzinach pracy Urzędu Gminy Polkowice, ul. Rynek 2, pokój nr 5. Dodatkowo w każdy wtorek od 15.30 do 17 w punkcie konsultacyjnym dyżur będą pełnić pracownicy Wydziałów IR i PG  – informuje Roman Tomczak, rzecznik prasowy Urzędu Gminy.

 

Spotkanie z Burmistrzem odbędzie się 20 marca br. o godz. 16 w Auli B107 w Uczelni Jana Wyżykowskiego przy ul. Skalników 6b w Polkowicach. Będzie można się na nim zapoznać z zasadami naboru wniosków, weryfikacji pomysłów czy głosowania.

 

Na realizację wszystkich inwestycji planuje się przeznaczyć 1,2 mln zł. Projekty będzie można składać od 1 do 30 kwietnia br.

 

Polkowicki Budżet Obywatelski to dla mieszkańców wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu gminnego.

 

Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko miasta, ale i całej gminy. To głos mieszkańców w dyskusji na temat priorytetów społeczności lokalnej z perspektywy jej wspólnego dobra.