Przejdź do treści

Artystyczny weekend

Artystyczny weekend
fot. PCA

Dodane: Środa, 29 maja 2019

Już w najbliższy piątek (31.05) ruszy kolejna edycja Przeglądu Twórczości Lokalnej. Oprócz artystycznych występów, przewidziane są inne ciekawe atrakcje.

 

W piątek na scenie polkowickiego Amfiteatru pojawią się dzieci z przedszkoli, szkół oraz innych placówek, gdzie zaprezentują swoje muzyczne i taneczne talenty. Rozpoczęcie występów przewidziane jest na godz. 12. Po nich na scenę wejdzie sekcja teatralno-satyryczna, działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Na zakończenie pierwszego dnia o godz. 18 przed najmłodszą publicznością wystąpią Siostry Wajs i Stonoga, autorzy takich piosenek dla dzieci, jak „Kolorowa Stonoga” czy „Stwory Potwory”.

 

Drugi dzień (sobota) to występy profesjonalnych grup, które zaprezentują głównie talenty wokalne. Start również przewidziany jest na godz. 12. Na scenie staną m.in. soliści z Polkowickiego Centrum Muzycznego, Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu, czy Centrum Kultury w Chocianowie.

 

Na godz. 16.50 przewidziany został pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodników Armii Polkowice. Po godz. 17 na scenie pojawi się lokalny raper SMOŁA Rafał Smolczewski.

 

Wydarzenie zakończy się o godz. 18 koncertem Szymona Chodynieckiego.

 

Dodatkowymi atrakcjami będą warsztaty malarstwa sztalugowego, warsztaty plastyczne warsztaty wikliniarskie, podczas których wyplatane będą wiklinowe słoneczka, które będzie można ze sobą zabrać.

 

Ponadto przewidziano również m.in. malowanie twarzy, dmuchańce, mini golf, czy kącik dziecięcy z klockami XXL i Lego.

 

Artystyczny weekend
fot. PCA