Przejdź do treści

Niezwykły spektakl

Niezwykły spektakl
fot. WOK Sobin

Dodane: Środa, 12 czerwca 2019

W sobotę 8 czerwca, po półrocznych próbach teatralnych, Wiejski Ośrodek Kultury wystawił przedstawienie pt. „Królewna  Śnieżka”. Teatr „Tenteges”, który składał się z mieszkańców gminy Polkowice i pracowników WOK Sobin , przedstawił sztukę najwyższych lotów.

 

Bawił, rozśmieszał i edukował, a to  wszystko dla najmłodszych mieszkańców z okazji Dnia Dziecka, choć spektakl przypadł do gustu również starszym pokoleniom.

 

– Ponad pół roku temu, krótko po inscenizacji „Kotylionu z biało-czerwoną wstążeczką” zrodził się pomysł, aby kontynuować zaangażowanie mieszkańców w temacie gry aktorskiej. W grudniu, wspólnie z pracownikami i reżyserem podjęliśmy decyzję o nowej inicjatywie i tak konsekwentnie doprowadziliśmy sprawę do końca, czyli do premiery „Królewny Śnieżki” – informuje Dorota Delążek, dyrektor WOK Sobin.

 

Dla większości aktorów biorących udział w spektaklu był to debiut na scenie. Jednak doskonała gra aktorska, nie dała tego po sobie poznać.

 

Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też na wrzesień zaplanowano jego kolejne wystawienie.  

 

– Wiemy, że kultura przyczynia się do rozwoju każdego społeczeństwa, jesteśmy zaangażowani, aby nasza lokalna społeczność miała szansę rozwijać się i edukować po to, by nasze przyszłe pokolenia miały szansę na lepsze życie – zaznacza Dorota Delążek.

 

Po spektaklu, dzieci wraz z aktorami przenieśli się do Sobina, gdzie czekały kolejne atrakcje. Najmłodsi mieli do dyspozycji m.in. dmuchańce, fotobudkę, proce oraz bańki mydlane. Zorganizowano dla nich również ciekawe zabawy i konkursy.

 

 

Niezwykły spektakl
fot. WOK Sobin
Niezwykły spektakl
fot. WOK Sobin
Niezwykły spektakl
fot. WOK Sobin