Przejdź do treści

Uwaga! Będzie przebudowa nawierzchni na ul. Ogrodowej

Uwaga! Będzie przebudowa nawierzchni na ul. Ogrodowej
fot. Roman Tomczak

Dodane: Środa, 14 sierpnia 2019

Już w najbliższy poniedziałek, 19 sierpnia, rusza remont podziemnej infrastruktury kanalizacji sanitarnej u zbiegu ulic Ogrodowej i Młyńskiej. Kierowców prosimy o ostrożność i wyrozumiałość. Remont ma potrwać ok. 2 tygodni.

 

O tym, jak newralgicznym punktem miasta jest wyjazd w kierunku Polkowic Dolnych nikogo przekonywać nie trzeba. O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo – także. A to właśnie ze względów bezpieczeństwa rozpoczyna się wymiana podziemnej komory pod ulicą Ogrodową.

 

Prace ruszą w poniedziałek, a cała inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. Każdy z nich  powinien zająć wykonawcy ok. tygodnia. Podczas obu etapów wprowadzona będzie zmiana organizacji ruchu, polegająca głownie na braku lewoskrętu z ulicy Ogrodowej (jadąc z kierunku Dolnych Polkowic) do ulicy Młyńskiej. Będzie można tam dojechać kilkoma sposobami. Najprostszym jest zawrócenie na rondzie 11 Listopada. Można też będzie dojechać do Młyńskiej ul. Św. Sebastiana.

 

Podczas trwania prac remontowych konieczna będzie wzmożona ostrożność i koncentracja kierowców, którzy będą tamtędy przejeżdżać. Prosimy także o wyrozumiałość i cierpliwość.

 

Z drugiej strony wykonawca zapewnia, że zrobi wszystko, aby prowadzone roboty w jak najmniejszym stopniu komplikowały przejazd i aby były bezpieczne dla przejeżdżających tamtędy pojazdów.

 

Przy zachowaniu tych wszystkich zasad po kilku tygodniach uciążliwości przejedziemy tam w pełni bezpiecznym skrzyżowaniem, które przez wiele kolejnych lat nie będzie obarczone groźnymi zapadliskami.

 

Poniżej zamieszczamy plany zmian organizacji ruchu w miejscu remontu. Dodatkowo na oficjalnym profilu internetowym Polkowic (https://www.facebook.com/polkowice/) znajdą Państwo animację, która rozwieje ostatnie wątpliwości co do nowej organizacji ruchu w rejonie remontowanego odcinka.

 

Uwaga! Będzie przebudowa nawierzchni na ul. Ogrodowej
fot. UG Polkowice
Uwaga! Będzie przebudowa nawierzchni na ul. Ogrodowej
fot. UG Polkowice