Przejdź do treści

Przetarg wyłoni wykonawcę

Przetarg wyłoni wykonawcę
fot. Internet/Zdjęcie podglądowe

Dodane: Środa, 14 sierpnia 2019

Do końca roku powstanie Rowerowy plac zabaw Pumptruck na osiedlu Polkowice Dolne. Obiekt powstanie przy ul. Przemkowskiej, w sąsiedztwie Orlika.

 

Gmina Polkowice ogłosiła przetarg na budowę Rowerowego placu zabaw Pumptrack. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Na zaniedbanym i porośniętym do tej pory samosiejkami  terenie zbudowane zostanie świetne miejsce do uprawiania sportu i rekreacji.

 

 

 – Powstanie 88-metrowy asfaltowy tor rowerowy, który w prosty i przyjemny sposób pozwoli na aktywność sportową bez względu na wiek. Korzystać z niego będą mogli rowerzyści, deskorolkarze, rolkarze i osoby hulajnogach – zapowiada Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

 

 

Tor będzie się składał z kilku garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami będą tworzyły zamkniętą pętlę po której będzie można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu projektuje się liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu. Pojawi się też plac do odpoczynku. Jak podkreślają mieszkańcy, którzy głosowali za tym pomysłem, Pumptrack świetnie wpisuje się w nurt sportów popularnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest on atrakcyjną i urozmaiconą formą jazdy,  która nie wymaga monotonnych treningów, lecz polega na ciągłej zabawie.

 

 

Firmy zainteresowane budową mogą składać oferty do 19 sierpnia. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał 10 tygodni na wykonanie zadania.

 

Przetarg wyłoni wykonawcę
fot. UG Polkowice
Przetarg wyłoni wykonawcę
fot. UG Polkowice