Przejdź do treści

Wiadomości z gminy:

Nie tylko mundial

Dodane: Piątek, 15 czerwca 2018

Czternaście drużyn policyjnych z całego Dolnego Śląska po raz 16 rywalizowało o puchar komendanta powiatowego policji w Polkowicach. 

Są pieniądze na rondo

Dodane: Środa, 13 czerwca 2018

I to nie małe. Na przebudowę skrzyżowania ulic Dąbrowskiego, Legnickiej i Małej wraz z przebudową ulicy Legnickiej gmina Polkowice otrzymała blisko 1,7 miliona złotych z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na Dolnym Śląsku.

Kulturalne Polkowice:

Wyjątkowe okazy ceramiczne w polkowickim Rynku

Dodane: Piątek, 15 czerwca 2018

Kilkaset wspaniałych artefaktów, które wyszły spod rąk polkowickich artystów, będzie można już jutro i pojutrze (14 i 15.06) zobaczyć (i kupić) w polkowickim rynku. Potem wystawa trafi do Centrum Piknikowego, gdzie w dniach 16-17.06 będą się odbywać Dni Polkowic.

Podróż do magicznej krainy

Dodane: Środa, 13 czerwca 2018

Dziś w polkowickim Kinie rozpoczęła się siódma edycja Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu”. Dzieci obejrzały spektakl „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu aktorów Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.

Wysoki poziom, jurorzy pod wrażeniem

Dodane: Środa, 13 czerwca 2018

Dziś w polkowickim Kinie odbyła się 22. edycja Przeglądu Teatru Jednego Aktora „Humor i satyra w poezji i prozie”. Największe uznanie w oczach jurorów zyskała Julia Macioszczyk, której przyznano Grand Prix.

Ze sportowych aren:

Gwarek wygrywa w Polkowicach

Dodane: Czwartek, 31 maja 2018

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice ulegli przed swoją publicznością Gwarkowi Tarnowskie Góry 2:1. Honorowego gola dla zielono-czarnych zdobył Dominik Radziemski. Spotkanie rozegrano w ramach 31. kolejki III ligi.

Sztejkowski najlepszy w Bydgoszczy

Dodane: Środa, 30 maja 2018

Damian Sztejkowski, zawodnik LKS Polkowice, najlepszy w biegu na 100 m podczas „Bydgoszcz Cup 2018”. 18. Europejski Festiwal Lekkoatletyczny obejrzało 4 tysiące kibiców.

Polkowice bliżej awansu

Dodane: Niedziela, 27 maja 2018

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali na wyjeździe Falubaz Zielona Góra 1:0. Zwycięską bramkę dla zielono-czarnych zdobył Wiktor Kobiela. Spotkanie rozegrano w ramach 30. kolejki III ligi.