Przejdź do treści

Wiadomości z gminy:

Pomoc pogorzelcom

Dodane: Czwartek, 18 kwietnia 2019

W wyniku pożaru do którego doszło dzisiaj (18.04) w południe na ul. Wołodyjowskiego w Polkowicach,  cztery osoby wymagały pomocy medycznej, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze, które uległo całkowitemu spaleniu.

Dodatkowy „Dzień otwarty” w polkowickim żłobku

Dodane: Czwartek, 18 kwietnia 2019

W najbliższy czwartek (25.04) w polkowickim żłobku odbędzie się tzw. dzień otwarty, na który zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcieliby posłać tam swoje pociechy.

Sesja z burzliwą dyskusją w tle

Dodane: Środa, 17 kwietnia 2019

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Polkowicach (16.04) radni podjęli uchwałę m.in. w sprawie zmian budżetu i w budżecie gminy Polkowice na rok 2019. Był to najbardziej dyskusyjny punkt tego posiedzenia.

Kulturalne Polkowice:

Wyróżnienie dla młodych aktorów

Dodane: Czwartek, 18 kwietnia 2019

Grupa teatralna „Tatarak” z Polkowic Dolnych została wyróżniona podczas VII Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Teatralnego „Przestrzeń wyobraźni” w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Zespół z Polkowic wystawił na scenie spektakl pn. „Byle do Lata”.

Świąteczne konkursy

Dodane: Czwartek, 18 kwietnia 2019

Cały wczorajszy dzień upłynął w świetlicy wiejskiej w Sobinie na komponowaniu stroików wielkanocnych, tworzeniu palm oraz ozdabiania pisanek metodą ecoprint i woskiem pszczelim za pomocą barwników naturalnych.

Malowanie pisanek na Rynku

Dodane: Środa, 17 kwietnia 2019

Święta Wielkiejnocy zbliżają się coraz większymi krokami, czas zatem przygotować pisanki! Już w piątek, 12 kwietnia na polkowickim Rynku odbędzie się wspólne malowanie pisanek. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Polkowic, by wraz z burmistrzem Łukaszem Puźnieckim i starostą powiatu polkowickiego Kamilem Ciupakiem wzięli udział w tym wspólnym wielkanocnym wydarzeniu.

Ze sportowych aren:

Koszykarki CCC Polkowice coraz bliżej finału

Dodane: Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Drużyna CCC Polkowice wygrała półfinałowy dwumecz z zespołem Arki Gdynia. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem 92:60, natomiast drugie 68:50.

Kolejny krok do awansu

Dodane: Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Piłkarze Górnika Polkowice nie zwalniają tempa. W kolejnym meczu ligowym pokonali zespół Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0.

Wielkanocne jaja z Górnikiem

Dodane: Piątek, 12 kwietnia 2019

Piłkarze Górnika Polkowice włączyli się w akcję malowania wielkanocnych pisanek. Nasz klub reprezentowała 5-cio osobowa ekipa: Jakub Kopaniecki, Dawid Świdwa, Kacper Kocik, Kornel Ciupka oraz masażysta – Piotr Faltyński.