Przejdź do treści

Wiadomości z gminy:

Wkrótce będzie projekt wiatraka

Dodane: Wtorek, 23 maja 2017

Przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy zabytkowego wiatraka w Polkowicach został rozstrzygnięty. Wyłoniono wykonawcę, który od momentu podpisania umowy będzie miał 10 tygodni na przedstawienie uzgodnionej z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków koncepcji.

Bóg, Honor, Ojczyzna

Dodane: Poniedziałek, 22 maja 2017

Jak co roku, w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej weterani spotykają się na terenie jednej z gmin Powiatu Polkowickiego. W tym roku spotkanie odbyło się w Radwanicach.

Mieszkańcy gminy Polkowice to moi pracodawcy

Dodane: Poniedziałek, 22 maja 2017

Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic większość czasu spędza w terenie. – Dobry kontakt z mieszkańcami to podstawa mojej pracy. Spotykam się z nimi w różnych miejscach i różnych okolicznościach. Nie tylko w urzędzie – mówi burmistrz.

Kulturalne Polkowice:

Plastycznie o kwiatach

Dodane: Wtorek, 23 maja 2017

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kwiat dziełem doskonałym” Kwiaty polne i leśne. Jury oceniło 2677 prac. 

Recytacje na wysokim poziomie

Dodane: Poniedziałek, 22 maja 2017

Weronika Widuch ze Szkoły Podstawowej Nr 2 zdobyła Grand Prix XXI edycji Przeglądu Teatru Jednego Aktora „Humor i satyra w poezji i prozie”. Przesłuchania stały na wysokim poziomie.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Dodane: Poniedziałek, 22 maja 2017

Gmina Polkowice otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) do bibliotek szkolnych.

Ze sportowych aren:

Wygrana z Falubazem

Dodane: Poniedziałek, 15 maja 2017

Piłkarze KGHM ZANAM Polkowice pokonali na wyjeździe Falubaz Zielona Góra 5:1. Dzięki tej wygranej zielono-czarni awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Koszykarki CCC Polkowice mają nowego trenera

Dodane: Poniedziałek, 15 maja 2017

Zespół CCC Polkowice związał się kontraktem z jednym z najlepszych trenerów w Europie. W sezonie 2017/2018 drużynę „pomarańczowych” poprowadzi utytułowany grecki szkoleniowiec, George Dikeoulakos. 

Przywieźli worek medali

Dodane: Poniedziałek, 08 maja 2017

Polkowiccy mastersi przywieźli z Bielawy aż 33 krążki. Zawody odbyły się w ramach 13. Mistrzostw Dolnego Śląska w Pływaniu Masters.